Prosimy o rozpowszechnienie tej wiadomości w Kołach i Klubach - zarówno w poszukiwaniu wolontariuszy jak i beneficjentów pomocy.

Z turystycznym pozdrowieniem

Darek Łapiński, PTTK Oddział Łódzki

 

Szanowni urzędnicy, mieszkańcy Łodzi, społecznicy, liderzy środowiskowi, członkowie rad osiedli, urzędnicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. 

Liczymy na Was! Zorganizujmy wspólnie miejski wolontariat!

Coraz częściej do Urzędu Miasta zwracają się seniorzy, którzy w te trudne dla nas wszystkich dni oczekują szczególnej pomocy w codziennych sprawach, dotyczących zrobienia zakupów, kupna leków itp.

Są to osoby zdrowe, które jednak z racji swoich ograniczeń nie mogą bądź obawiają się wychodzić z domu.

Urząd Miasta Łodzi chciałby pomóc tym osobom, stąd w dniu dzisiejszym został uruchomiony specjalny nr telefonu pod który seniorzy mogą zgłaszać na bieżąco swoje potrzeby. Aby jednak móc efektywnie nieść im pomoc tworzona jest w tym momencie baza łódzkich wolontariuszy, którzy przez najbliższe 14 dni byliby do dyspozycji.

Po uzyskaniu sygnału od osoby potrzebującej, operator w UMŁ, po niezbędnej weryfikacji,  będzie się kontaktował z wolontariuszem i przekaże kontakt do konkretnego seniora.

Prosimy o pilne przekazanie tej prośby do wszystkich zainteresowanych osób, z którymi macie Państwo kontakt i pilne zgłaszanie się osób chętnych do pomocy do Biura
ds. Partycypacji Społecznej na adres mejlowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z podaniem danych kontaktowych (imię nazwisko, ew. nazwa podmiotu, tel., mejl) ORAZ Z HASŁEM W TYTULE MEJLA „Wolontariat miejski”. Na wszelkie szczegółowe pytania postaramy się odpowiedzieć niezwłocznie

 

Grzegorz Justyński

Dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej