Następnie lista uczestników zostanie przekazana do biura WYGODA TRAVEL, które będzie z każdym z zainteresowanych podpisywać indywidualne umowy uczestnictwa w wyjeździe. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, telefon kontaktowy oraz adres mejlowy potrzebny do przesłania umowy uczestnictwa. Przy podpisywaniu umowy będzie trzeba dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 20 % wartości imprezy (ok. 600 zł). Dopłata do pełnej wysokości wyjazdu nastąpi na 21 dni przed uzgodnionym terminem wyjazdu.
 
COVID-19 !!!
 • Według aktualnie posiadanych informacji wszystkie osoby zaszczepione przeciw COVID-19 i posiadające stosowne zaświadczenie o odbytym szczepieniu nie będą miały żadnych problemów z zakwaterowaniem w hotelu jak i z przekroczeniem granicy włoskiej.
 • Osoby niezaszczepione mogą jechać tylko na własne ryzyko z możliwością poniesienia wszelkich konsekwencji wynikających z obowiązujących w danym regionie obostrzeń pandemicznych.
W przypadku ograniczenia liczby miejsc, pierwszeństwo w wyjeździe mają członkowie KN z opłaconymi składkami.
 
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu, kosztów, regionu, zakwaterowania, tras zjazdowych oraz ubezpieczenia podane są w poniżej.
 
         Kraków 21.09.2021 r.
 
Linki otworzysz: Ctrl + kliknij na adres
 

VALLE ISARCO

Stacje narciarskie

GITSCHBERG JOCHTAL /MARANZA
Centrum sportów zimowych położone na wysokości 1400 – 2500 m n.p.m., tuż pod wierzchołkiem góry Gitsch. Wyciągi wywożą narciarzy z miejscowości Maranza oraz Rio Pusteria na rozległe i szerokie stoki stacji Gitschberg-Jochtal, która jest ulubionym miejscem dla rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy, oraz miłośników carvingu. Nie zapomniano także o bardziej wytrawnych narciarzach, którzy na stokach z przepięknymi widokami na pobliskie włoskie i austriackie szczyty mogą doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Na stokach znajdziemy także klimatyczne chatki serwujące specjalności lokalnej kuchni oraz bary après ski. 

Łącznie tras: 51,7km ; nasnieżanych: 48 km
Wyciągi - gondole  6;  wyciągi krzesełkowe: 4; orczyki: 6
Trasy 18% trudnych 49% średnich 33% łatwych

PLOSE 
Jeden z najbardziej widokowych ośrodków narciarskich w Dolomitach, rozciągający się na potężnej górze Cima Della Plose (2447 m n.p.m.), w okolicach Brixen (Bressanone), zaledwie 875 km z Katowic. Do dyspozycji narciarzy jest 40 km zróżnicowanych pod względem trudności oraz świetnie przygotowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez 9 nowoczesnych wyciągów. To właśnie w Plose znajduje się słynna, najdłuższa trasa zjazdowa w Tyrolu Południowym – Trametsch (9 km, różnica poziomów 1400 m, stopień trudności; czarna). Nie sposób nie wspomnieć o bogatej infrastrukturze jak bary, czy restauracje na stoku. Znajduje się tutaj także kilka tras saneczkowych oraz fun park.

Ogółem 42,5 km tras; najdłuższa trasa 9 km
Wyciągi gondole; 1, wyciągi krzesełkowe; 7, orczyki; 1
Trasy 13% trudnych, 40% średnich, 47% łatwych, sztuczne naśnieżanie; 80% tras

Mapy

Valle Isarco kliknij

Gitschberg Jochtal kliknij

Plose kliknij

 

HOTEL PANORAMIK ***- RIO PUSTERIA-VALLE ISARCO-WŁOCHY

 

 

 

Hotel Panoramik *** - hotel zlokalizowany na wzniesieniu z przepięknym widokiem, blisko stoków narciarskich ośrodka Gitschberg Jochtal (ok.350 m od najbliższego wyciągu ), powyżej małego centrum średniowiecznego Rio di Pusteria (Mühlbach) w odległości kilku minut spacerem. Do centrum większego miasteczka Brixen/Bressanone (Brixen) jest ok 10 km.

www.hotelpanoramik.com

Współrzędne geogr. 46.800247, 11.665748

Pokoje przestronne i jasne, część posiada niezapomniany widok na otaczające góry; 2-, 3- lub 4-osobowe. W każdym znajdują się: łazienka z prysznicem lub wanną, suszarką do włosów, telefon, TV sat, Wi Fi (odpłatnie), sejf. Większość pokoi odnowiona.

Do dyspozycji centrum wellness; basen, sauna, kabina podczerwieni, łaźnia turecka; solarium i masaże (odpłatnie); winda, narciarnia, restauracja, bar, tradycyjny stube, parking.

Wyżywienie: śniadania: w formie bufetu, obiadokolacje 4-daniowe: bufet sałatkowy, pierwsze i drugie danie, deser. Kuchnia włoska i międzynarodowa.

Jedna kolacja w Castel Kandelburg (usytuowanym ok 200m. poniżej hotelu) należącym do rodziny – będzie to kolacja regionala.

www.ansitz-kandelburg.com/hotel-ansitz-kandelburg-p17.html

 

Program narciarski: ze względu na położenie hotelu, proponujemy karnet Valle Isarco obejmujący stacje: Gitschberg Jochtal i Plose

 

Termin 22.01-29.01.2022 - 7 noclegów, 6 dniowy karnet Valle Isarco

 

Cena za os. w pokoju 2os. – 519 euro (ok. 2 387,4 zł)

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów

 • 7 śniadań i obiadokolacji w tym jedna obiadokoalcja w śreniowiecznym zamku Castel Kandelburg

 • woda do obiadokolacji

 • 6 dniowy karnet Valle Isarco

 • korzystanie z centrum wellness (basenu, sauny, łaźni tureckiej, kabiny podczerwieni)

 • Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN

 • podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

 • pozostałych napojów do obiadokolacji

 • serwisów i usług nie zawartych w ofercie

 

Dopłaty obligatoryjne:

 • opłata klimatyczna, płatna na miejscu – 1,90 Eur/os./dzień (dla osób powyżej 14 lat).

 

Dopłaty opcjonalne:

 • dopłata do transportu autokarowego z wyjazdem z Łodzi + 120 Eur/os.

 

Ubezpieczenie rekomendowane

 

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance - sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR – Cena 2,5 EUR/os./dzień.

Euro przeliczane jest wg kursu sprzedaży NBP.

 

 UBEZPIECZENIE DODATKOWE

IMPREZY ORGANIZOWANE ZA GRANICĄ 

Wszyscy uczestnicy imprez organizowanych przez Wygoda Travel Sp. z o.o. (wyjazdy zagraniczne) ubezpieczeni są w ramach polisy zbiorowej w wariancie: PAKIET PODSTAWOWY – w Signal Iduna Polska TU S.A na kwotę:

 • do 12 000 EUR - KL (koszty leczenia)

 • do 6 000 EUR - KR (koszty ratownictwa, zawiera się w KL)

 • 800 PLN - bagaż - sprawdź warunki

 • 10 000 PLN - NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)

 • 2 000 PLN - SS (sprzęt sportowy)

 • 10 000 EUR - OC (odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym oraz w związku z amatorskim uprawianiem sportów i amatorskim uprawianiem  sportów zimowych)
  Ubezpieczenie OC nie obejmuje szkód związanych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka

Polisa obejmuje także:

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, pomoc tłumacza podczas kontaktu z ubezpieczycielem, rozmowę telefoniczną z lekarzem w języku polskim, zdarzenia mające związek z prowadzeniem pojazdu mechanicznego gdy zawartość alkoholu w organizmie jest niższa niż 0,5‰ stężenia alkoholu we krwi (sprawdź warunki ubezpieczenia)

 • OC w życiu prywatnym do 10 000 Euro.
  Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego w życiu prywatnym podczas jego podróży za szkody na osobie i szkody rzeczowe wyrządzone osobom trzecim, do naprawienia których Ubezpieczony jest zobowiązany w myśl przepisów prawa kraju, w którym wyrządził szkodę. 
  W zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej SIGNAL IDUNA odpowiada za zdarzenia związane z Amatorskim Uprawianiem Sportów, a także, za zdarzenia powstałe w wyniku uprawiania Sportów Zimowych  -
  sprawdź warunki
  W przypadku szkód będących następstwem Amatorskiego Uprawiania Sportu lub uprawiania Sportów Zimowych objętych umową ubezpieczenia odpowiedzialność SIGNAL IDUNA jest ograniczona do wysokości 50% sumy gwarancyjnej OC w zakresie szkód osobowych oraz do wysokości 25% sumy gwarancyjnej OC w zakresie szkód rzeczowych.

 

UWAGA: BARDZO PROSIMY O DOKŁADNE PRZECZYTANIE PONIŻSZYCH INFORMACJI

Nie ryzykuj i wykup pełne ubezpieczenie narciarza w wariancie: PAKIET REKOMENDOWANY lub PAKIET SUPER, (które dają m.in. ochronę w przypadku zachorowania na Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami ale również ochronę podczas jazdy poza wyznaczonymi trasami / podczas jazdy po muldach), posiadają dużo szerszy zakres assistance m.in. z dodatkowymi opcjami dla narciarza jak zwrot za karnet narciarki, wypożyczenie sprzętu sportowego oraz wyższe sumy ubezpieczenia, które uchronią przed sytuacją gdy suma ubezpieczenia podstawowego nie pokryje wszystkich kosztów związanych z leczeniem zagranicą zgodnie z zapisami Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. z dnia 31.01.2018 r. zmienione aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r., aneksem nr 2 z dnia 08.05.2020 r. oraz Dokumentem Zawierającym Informacje o Produkcie Ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie podstawowe jest przygotowane na sumy minimalne i zakresem assistance podstawowym.

DLATEGO! sugerujemy rozszerzenie ubezpieczenia o PAKIET REKOMENDOWANY lub PAKIET SUPER. 
Pakiety zostały przygotowane specjalnie z myślą o naszych klientach i obejmują również jazdę poza wytyczonymi trasami narciarskimi.
 

PAKIET REKOMENDOWANY - zakres super assistance 
-
 tylko 1,25 EUR/os./dzień

PAKIET SUPER - zakres super assistance 
-
 tylko 2,5 EUR/os./dzień

 • do 35 000 EUR - KL (koszty leczenia, zakres obejmuje równiez wypadki zwiazane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka)

 • do 6 000 EUR - KR (koszty ratownictwa zawarte w KL)

 • 1 000 PLN - bagaż - sprawdź warunki

 • 15 000 PLN - NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)

 • 1 500 PLN - SS (sprzet sportowy)

 • 25 000 EUR - OC (odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym oraz w związku z amatorskim uprawianiem sportów i amatorskim uprawianiem  sportów zimowych)

Ochroną ubezpieczeniową dodatkowo  jest objęte ryzyko związane z uprawianiem sportów ekstremalnych m.in. jazda poza wyznaczonymi trasami, jazda po muldach, skoki narciarskie, alpinizm, oraz o ryzyko zaostrzenia choroby przewlekłej.

 • do 100 000 EUR - KL (koszty leczenia, zakres obejmuje równiez wypadki zwiazane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka)

 • do 6 000 EUR - KR (koszty ratownictwa zawarte w KL)

 • 1 500 PLN - bagaż - sprawdź warunki

 • 30 000 PLN - NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)

 • 1 500 PLN - SS (sprzet sportowy)

 • 50 000 EUR - OC (odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym oraz w związku z amatorskim uprawianiem sportów i amatorskim uprawianiem  sportów zimowych)

Ochroną ubezpieczeniową dodatkowo  jest objęte ryzyko związane z uprawianiem sportów ekstremalnych m.in. jazda poza wyznaczonymi trasami, jazda po muldach, skoki narciarskie, alpinizm, oraz o ryzyko zaostrzenia choroby przewlekłej. 

 

WARUNKI UBEZPIECZENIA Koszty Imprezy Turystycznej BEZPIECZNE REZERWACJE

Proponujemy Państwu opcjonalne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dające możliwość zwrotu 100% wartości imprezy turystycznej.

Ubezpieczenie w dwóch wariantach:

1) Opcja RG18_3 -  koszty rezygnacji z imprezy turystycznej + kwarantanna. (+4.49%)

2) Opcja RGRGS18_3 -  koszty rezygnacji z imprezy turystycznej  z przerwaniem (kwarantanna) (+6.82%)

Do przedmiotu i zakresu ubezpieczenia przy ubezpieczeniu rezygnacji z podróży lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej  włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu:

Epidemii choroby zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, - Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami,

w sytuacji:

 1. Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, Dzieci Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną,

 2. śmierci Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub Osób im bliskich,

 3. Obowiązkowej kwarantanny* (wariant RGRGS18_3) Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, Dzieci*** Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży, która nie zakończy się do dnia rozpoczęcia imprezy turystycznej, wyjazdu pakietowego, konferencji, realizacji biletu lub realizacji umowy rezerwacji noclegów (kod RG, RGF, RGH) lub uniemożliwi skorzystanie z części zakupionych świadczeń podróżnych w ramach realizacji biletu lub w razie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej (kod RGF, RGS),

 4. Izolacji** Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, Dzieci*** Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży, która nie zakończy się do dnia rozpoczęcia  imprezy turystycznej, wyjazdu pakietowego, konferencji, realizacji biletu lub realizacji umowy rezerwacji noclegów (kod RG, RGF, RGH) lub uniemożliwi skorzystanie z części zakupionych świadczeń podróżnych w ramach realizacji biletu lub w razie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej (kod RGF, RGS),

 5. odmowy wpuszczenia na pokład samolotu Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, Dzieci*** Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży, w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej, wyjazdu pakietowego lub konferencji - jeśli obejmują one także przelot (kod RG) lub anulacji biletu lotniczego (kod RGF) z powodu wystąpienia temperatury równej lub wyższej niż 38 stopni Celsjusza oraz objawów infekcji wskazujących na zakażenie Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami. Warunkiem ubiegania się o zwrot kosztów jest przedłożenie wraz z formularzem zgłoszenia roszczenia oświadczenia wystawionego przez lekarza służb medycznych lotniska.

*/**/*** - patrz definicje poniżej

 • Ubezpiecznie od rezygancji obejmuje również ryzyko związane z następstwem chorób przewlekłych stwierdzonych przed zawarciem umowy ubezpieczenia u Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich.

  Powyższa klauzula została wprowadzona zgodnie z §1 ust. 3 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzonych uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z dnia 30.08.2018 r. zmienionych aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r.

 

Definicje:

 1. Epidemia choroby zakaźnej – wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących. Epidemia choroby zakaźnej jest ogłaszana w środkach masowego przekazu, w formie zaleceń, ostrzeżeń lub komunikatów przez władze państwowe kraju docelowego podróży lub Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej lub Główny Inspektorat Sanitarny lub Światową Organizację Zdrowia lub inne organy krajowe lub międzynarodowe.

 2. Pandemia – Epidemia choroby zakaźnej występująca na obszarze części kontynentu, kilku kontynentów lub całego świata; Pandemię ogłasza Światowa Organizacja Zdrowia.

 3. Obowiązkowa kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, w celu zapobieżenia szerzeniu się choroby. Za kwarantannę nie uważa się obowiązkowej kwarantanny nakładanej przez władze lokalne na podróżnych przekraczających granicę kraju docelowego podróży, krajów tranzytowych na trasie podróży lub podróżnych powracających do kraju zamieszkania. Kwarantanna jest potwierdzana skierowaniem wydanym przez odpowiednie służby.

 4. Izolacja - odosobnienie pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami (również w warunkach domowych), który po zbadaniu przez lekarza nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia. Izolacja jest  potwierdzana skierowaniem wydanym przez odpowiednie służby.

 5. Dzieci – osoby (również przysposobione), które w dniu rozpoczęcia imprezy turystycznej  nie ukończyły 18 roku życia, wskazane w jednej umowie z biurem podróży i zakwaterowane razem z rodzicami lub w oddzielnym pokoju.

 

Posiadając ubezpieczenie od rezygnacji, przysługuje zwrot do 100 % poniesionych kosztów imprezy turystycznej* jeśli zaistnieje powód rezygnacji określony Ogólnych Warunków Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzonych uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z dnia 30.08.2018 r. zmienionych aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r.
*Koszt imprezy turystycznej to = cena imprezy turystycznej - kwota/stawka za ubezpieczenie "Bezpieczne rezerwacje".

 

Klient objęty jest ochroną ubezpieczeniową od dnia następnego po zakupieniu imprezy turystycznej do jej rozpoczecia. 

Ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej "Bezpieczne Rezerwacje" nabywane jest dodatkowo i dotyczy wszystkich osób zgłoszonych w Umowie-Zgłoszeniu w imprezie turystycznej.

Choroba przewlekła – choroba, która była leczona w ciągu 5 lat poprzedzających datę zawarcia umowy ubezpieczenia oraz jest uznana za przewlekłą zgodnie z ogólną wiedzą medyczną.

Sprawdź przedmiot, zakres ubezpiecznia i ograniczenia odpowiedzialności: Ogólne Warunki Ubezpiecznia Koszty Imprezy Turystycznej "Bezpieczne Rezerwacje" paragraf 8, 10 i 11.

 

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU REZYGNACJI

W przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej należy:

 • nie później niż w ciągu 2 dni od daty zaistnienia zdarzenia, które stało się przyczyna rezygnacji, poinformować o tym biuro podróży i złożyć w biurze wymagane dokumenty zgłoszenia rezygnacji

 • w ciągu 7 dni od daty zdarzenia lub poinformowania biura dostarczyć do SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.:

  • druk zgłoszenia szkody z tytułu ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej wraz z załącznikiem Nr 1 do wniosku zgłoszenie szkody z ubezpieczenia kosztów rezygnacji

  • umowę o imprezę turystyczną wraz z Warunkami Uczestnictwa w imprezie turystycznej

  • oryginały rachunków i dowodów wniesionych opłat

  • oświadczenie o złożonej w biurze podróży rezygnacji z imprezy turystycznej poświadczone przez to biuro

  • dokumentację medyczną z przeprowadzonego leczenia potwierdzającą konieczność rezygnacji

  • zaświadczenie policji o wystąpieniu szkody w mieniu

Informujemy, iż specjaliści SIGNAL IDUNA skontaktują się z Państwem, gdyby zaistniała konieczność udostępnienia dodatkowej dokumentacji.