Szanowni Północnicy, Koleżanki i Koledzy


Jak wiadomo, dwa lata temu ukazała się książka Tadeusza Rufińskiego „Moje Wędrówki Północy”. Ponieważ rozległy się głosy, że niektóre ze zdarzeń tam opisanych przez Tadeusza co niektórzy z uczestników Wędrówek zapamiętali nieco inaczej, pojawiła się myśl, aby wydać kolejną książkę o rajdzie.
Tym razem jako pracę zbiorową.
Tak więc oto nadeszły do mnie relacje łącznie 21 osób, uczestników Wędrówek Północy, czasem z odległych lat. I znowu, jak poprzednio, stanął przed nami problem finansowy. Wydanie książki kosztuje.
Niestety, nawet nie wiemy dokładnie ile. Wszystko drożeje, drukarnie podnoszą ceny z tygodnia na tydzień. Ale z książką Tadeusza nam się udało, to dlaczego nie miałoby się udać i tym razem?
Ryzyko finansowe zgodził się wziąć na siebie znowu Oddział PTTK w Kościerzynie.
Zatem prosimy wszystkich tych, którzy chcą nabyć, kupić, książkę „Nasze Wędrówki Północy”, praca zbiorowa, już teraz o wpłatę kwoty 45,00 złotych (czterdzieści pięć złotych) na następujące konto:


PTTK Oddział w Kościerzynie,
ul. Partyzantów 1, 83-400 Kościerzyna
nr: 76 8328 0007 2001 0015 4556 0001 (Bank Spółdzielczy w Kościerzynie)
tytuł wpłaty: Nasze WP


z jednoczesną informacją o wpłacie (z kontaktem: telefon, mail) na e-adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Ryszard Gerszewski).


Oczywiście można też wpłacać pieniądze na dwie lub więcej książek.


Sprawa jest o tyle pilna, że jeśli zbierzemy pieniądze w miarę szybko, to być może uda się wydać i przywieźć książkę (książki) na najbliższe Wędrówki tym osobom, które wcześniej wpłaciły pieniądze na konto. Na Wędrówkach nie będzie książki przeznaczonej do wolnej sprzedaży. Jednym z powodów
jest to, że najpierw musimy mieć pieniądze, aby wydać książkę. Bez nich jej nie wydamy wcale, to proste.
Przy okazji prośba o rozesłanie tej informacji wszystkim znajomym i przyjaciołom, którzy mogliby być zainteresowani książką.
Z narciarsko-turystycznymi pozdrowieniami,

 

 

/Stanisław Ebertowski/                                         /Ryszard Gerszewski/
prezes Zarządu PTTK                                                   przewodniczący Komisji
O/Kościerzyna                                                                      Turystyki Narciarskiej ZG PTTK

 

Kościerzyna, 18.11.2022